Kůže

    Svěrací kazajky z kůže považuji osobně za vrchol možností. Samozřejmě i ony vycházejí ze starých medicínských modelů, ale základní materiál, pevná látka, byla u nich nahrazena kůží. Tímto nádherným materiálem získaly úplně jinou dimenzi a jejich fetišistická stránka byla dále umocněna. Navíc kůže jako velice pevný materiál vyvolává daleko větší pocit nekompromisnosti. Takto vzniklo ideální souznění střihu a materiálu. Samozřejmě tyto svěrací kazajky se používají jen pro zábavu a s původním použitím už nemají absolutně nic společného.
     Jejich provedení bývá velice podobné, přesto se detilech liší. Zapínání je vždy na zadní straně na zip. Záda jsou vyztužena a zapnutí posíleno několika popruhy. Vyjímečně nejsou použity vůbec, potom je kazajka pohodlnější pro ležení, ale nositel se tak zbavuje možnosti mít celé tělo podstatně více staženo než to umožňuje základní střih a zapnutí jen na zip. Rukávy jsou zakončeny popruhy, které se spojují a utahují klasicky za zády. Límec je vždy proveden jako stojáček vyztužený popruhem - obojkem. Pro zabrání stažení kazajky přes hlavu jsou rozkrokem vedena dvojice popruhů. Spíše vyjímečně mají celokožené kazajky střih jako body, tedy zakončení v podobě slipů nebo kraťasů. Popruhy mohou být uzamykatelné visacími zámky, které znemožňují uvolnění spoutané oběti nepovolanou osobou.
     Některé modely jsou vybavené dalšími doplňky jako je pás na přední straně nebo dvojice pásů po bokách, kterými jsou protaženy rukávy. Tyto pásy zcela znemožňují eventuální přetažení spojených rukávů přes hlavu a takto provést únik. Takže žádný Houdini nehrozí. Někdy bývá další pás vedený od hrudníku přes paže na zadní stranu. Tento pás dále umocňuje celkový pocit sevření. Po stranách od rukávů dolů bývá umístěné šněrování, které umožní přispůsobení kazajky a její dotažení na tělo nebo tu bývají D-kroužky pro připevnění rukou souběžně s tělem (bývají značené arm-down). Poloha s rukama podél těla není tak zajímavá jako klasická, pocit sevření není tak intenzivní, ale přesto je to poloha zajímavá a někdy užitečná k dalším hrátkám. V této pozici se také není pořeba zapínat řemeny mezi nohama, protože nehrozí přetažení kazajky přes hlavu. Tak zůstavá zadek zcela nekrytý a tím přístupný třeba k výprasku.
     Doplnění kazajky celou řadu D-kroužků bývá samozřejmostí a jsou jednak estetické a jadnak umožňují další doplňkovou bondáž. Dalším extra doplňkem jsou odnímatelné otvory pro mučení bradavek. Jsou buď krohové na suchý zip nebo čtvercové na druky. Drtivá většina je bez integrované masky, ale jsou i takové. Zajímavým řešením je specializovaná maska, která se provlékne posledním řemenem kolem krku a stává se tak zcela součástí kazajky a umožní případné uzamčení zámkem na kazajce.   

    V drtivé většině bývají kazajky v černé barvě, ale jsou i červené nebo v kombinaci černá-oranžová, vyjímečně celé bílé nebo kombinaci bílá-černá. V případě výroby na zakázku je barva libovolná.
     Pro výrobu se používají různé kůže, velmi často pevná hovězí nebo naopak jemná jehněčí. Prožitek v každé z nich je samozřejmě jiný. Občas se dá narazit i na nepříliš kvalitní koženku. Podšívka se buď nepoužívá nebo častěji bývá nylonová. Vrchlem jsou modely, které jsou i z vnitřní strany podšity kůží. Výrobci  nabízejí i provedení vycpávek v oblasti loktů a ramen. Tím se omezí kontakt s okolím a zvýší pocit izolovanosti. Takové jsou vrchlem fetišisteckého blaha.

 

Kožené spací pytle

Sice to nejsou vysloveně svěrací kazajky, ale je to jakási další "vývojová větev" a to kožené spací pytle. Jeden z modelů přímo vychází ze svěrací kazajky, kdy do pasu je provedení stejné jako u klasické svěrací kazajky, kdy jsou ruce skřížené na prsou utažené za zády. Od pasu dolů navazuje tubus podobný spacímu pytli, který spojuje a znehybňuje nohy. Po celé délce je provedeno šněrování, pro lepší utažení i na zádech. Takové provedení je proti klasické kazajce velmi restriktivní a umožňuje minimum pohybu.
Daleko rozšířenější jsou klasické bondážní spací pytle, ve kterých jsou ruce podél těla. Pro nemožnost uvolnění se z nich jsou vybaveny vnitřními kapsami. Do těch se zasunou ruce a po zapnutí zipu další osobou je osvobození nemožné. Podle výbavy mohou mít dodatečné šněrování, integrovanou masku, odnímatelný přístup k bradavkám a další zip na zadku.
Osobně jsem neměl možnost vyzkoušet žádný z kožených spacáků, ale první zmíněný patří mezi mé vysněné.

 

Nakonec malý tip na dobrý obchod v Česku: www.mhsexshop.com/kozene-sveraci-kazajky-a-vaky Je to obchod, který vedou lidé s opravdovým láskou k těmto věcem a ne nějací "zlakopové".

 

Galerie: https://sveracikazajky.webnode.cz/kozene-spacaky-i/

Vaše komentáře: Kůže

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Kontakt

Nebojte se nás kontaktovat. Budeme vděčni za jakoukoliv připomínku, poznámku nebo kritiku.
počítadlo.abz.cz