Kožený vak

 

Dovolte abych popsal své zážitky s novým kouskem ve své sbírce.

Je to v podstatě kombinace svěrací kazajky a od pasů dolů vaku na nohy. Samozřejmě, že to není žádná novinka a měl jsem tento nový kousek už dlouho nakoukaný na internetu. Jen jsem se stále nemohl dokopat k tomu, abych si obstaral. Nebudu zapírat byla v tom i finanční náročnost a svým způsobem i uspokojení z věcí, které už vlastním. Nicméně stále jsem pokukoval po obrázcích a tak moc se těšil. Velkým impulzem pro koupi bylo jedno nalezené video, ve kterém se dotyčný pokouší něco dělat, dostat se z vaku a nějak se pohybovat. Hodně se to mi to líbilo. Když už padlo rozhodnutí, že nastala ta pravá doba pro koupi, říkal jsem si, že by určitě stálo za to nechat si udělat spacák na míru, abych nebyl zklamán a taky nechat si ho udělat tak, aby zcela splňoval mé představy. V nabídce výrobce je možnost nechat si udělat závěsy pro zavěšení buď za ramena nebo za nohy. Proč ne, to se může hodit. Dále jsem si nechal udělat vnitřní podšívku ze skutečné jemné kůže a ne z koženky, ve které se člověk neuvěřitelně potí. V normálním provedení se tyto spacáky šijí tak, že jsou v oblasti trupu širší a ruce se dají strčit dovnitř vaku do všitých rukávů. Normální rukávy pak volně plandají podél těla nebo se přichytí za D-kroužky. Druhou možností je vložení rukou jako u klasické kazajky, ale potom je nutné stáhnout přebývající materiál šněrováním na zádech. Tato možnost se mi líbila víc, ale nějak se mi nelíbila ta představa stahování vaku zadním šněrováním. Nechal jsem si jej tedy vyrobit jako jednoúčelový s tím, že jsem nechal vynechat zadní šněrování a kůže těsně obklopuje tělo jako u klasické kazajky. Dále jsem vynechal zip na zadku. Navíc jsem si nechal ušít rukávy se zipy na hřbetech rukou pro selfbondáž, protože jsem předpokládal využití i bez partnerky.

Zakázka se po zaplacení docela neúnosně táhla a trochu už jsem byl rozezlen na svého "dvorního" dálněvýchodního dodavatele. Nicméně balík v pořádku dorazil a kromě jiných věcí jsem se mohl poprvé pokochat novým vakem. Předně mě překvapilo, že vnější strana je vyrobena z tužší a hrubější kůže než kazajka. Kazajce přezdívám "kožený mazel", právě proto, že je vyrobena oboustranně z měkké kůže. Pak se ukázalo, že hrubá kůže není vůbec špatná, spíš naopak. na vnitřní straně jsem našel svou známou jemnou a nádherně příjemnou kůži. Dodavatel splnil všechny mé požadavky a vak vypadal, jak jsem si představoval. Stejně tak rozměry, sedl mi naprosto přesně, jen mohl být užit malinko "hubeněji", ale je to zcela v toleranci.

No a zkusil jsem první noc ve vaku. Jak už jsem psal, vak mi krásně seděl a po dotažení předního šněrování mi nádherně objal celé tělo. Stačilo zatáhnout rukávy a užívat si pocitů. Tady by se asi slušelo dát nějaké srovnání se svěrací kazajkou. Určitě pocity v kazajce jsou jiné. V ní má člověk intenzivněji vnímá sevření rukou a horní části těla a naopak to, že od pasu dolů je zcela volný. Ten pocit rozdělení okolního světa na dva "podsvěty" - uvnitř a vně kazajky. Také mezinožní popruhy jsou dost výrazný pocit a zapínání na zádech. Naopak vak tyto pocity nepřináší, ale zase je nádherný pocit svírání celého těla od prsou po kotníky. Navíc nemotornost při pohybech, kdy svázané nohy mnohem více omezují možnosti.

V dalších nocích jsem přidal ještě secvaknutí rukou k bokům trupu pomocí karabinek tak jako u klasické kazajkové polohy. Samozřejmě, že při selfbondáži jsem nebyl schopen dotáhnout ruce tak, jako by mi je spoutala partnerka. Vrzání kůže mezi rukávy a tělem mi připadalo jako výsměch kazajky a vítězství nade mnou :-) Tak jsem si užil několik příjemných nocí a po týdnu jsem si zvykl tak, že jsem prospal celou noc ve vaku. Dal jsem si tedy několik dní pauzu, aby mi nezevšednělo.

Po té jsem zkusil si přivázat vak za závěsná oka k posteli. A byla to skutečná bomba! Myslel jsem, že už mě nic nepřekvapí, ale toto bylo něco. Dva páry ok v nohou a jeden v ramenou jsem upevnil pomocí bavlněné prádelní šňůry a karabinek. Už při oblékání je to zvláštní pocit, že se do něj musí jinak vklouznout, ale teprve po došněrování jsem zjistil, že nemůžu pohnout vůbec v žádném směru, jsem jakoby součást postele a zároveň mě nikde nic netlačí. Nejpříjemnější je pocit přímo v ramenou, kde mám pocit, jako by mě za ně někdo držel. Momentálně experimentuji s gumovými lany do auta, tak abych na svoje rozvázání musel ruce roztáhnout poměrně velkou silou a nebylo to tak snadné. Gumový svazek jinak drží ruce v kazajkové pozici. Na druhou stranu to musím udělat tak, abych to vůbec dokázal rozdělat a taky, aby to bylo nějak přijatelné na zavázání. Pocit, který jsem kdysi viděl na vzpomínaném videu při mrskání prostorem je také pěkný, ale pevné spoutání je něco jiného, možná lepšího. Do budoucna ještě zkusím znehybnění pomocí D-kroužku po obvodu těla.

A ještě jeden pěkný pocit. Moc mě fascinuje pohled na připravený prázdný vak upevněný na posteli. Nádherný pohled. To přímo vybízí k tomu do něj vlézt.  

Doufám, že časem připíšu další zkušenosti, možnosti tohoto vaku se zdají obrovské. 

Pár ilustračních obrázků, ve větším je najdete v galerii https://sveracikazajky.webnode.cz/fotogalerie/kozeny-spacak/

 

Diskusní téma: Kožený vak

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
počítadlo.abz.cz