Letos jsem opět po dvou letech navštívil SM-veletrh v Mnichově se zaměřením na bondáže. Nebude se rozepisovat o celém veletrhu, něco jako reportáž si můžete přečíst na (https:// www.domina.sk/) , ale zmíním se o mém nejmilejším bondážním fetiši, kterým jsou svěrací kazajky.

Svěrací kazajky nabízelo několik výrobců, většinou byly latexové klasického střihu a lišili se jen provedením detailů. Zajímavý nápad byla dámská, opět latexová kazajka klasického střihu s rukávy, která měla výstřih provedený z průhledného latexu, takže se vlastně svou průhledností tvářila jako šaty.

            Mým hlavním zájmem byl obchod no-respekt, který se specializuje na výrobu svěracích kazajek z klasické látky, ale má i jiné modely jako kazajky z kůže nebo laku. K tomu nějaký ten doplňkový sortiment, postroje na hlavu, bodybagy a látková pouta. Nejprve jsem si všechny vystavené modely prohlédl a doslova osahal. Protože jsem nikdy na sobě neměl látkovou kazajku, tak jsem pojal touhu si ji vyzkoušet. Ujal se mne sám majitel firmy no-escape (mimochodem mají stránky https://www.zwagsjacke.com/) a říkal, že mne bude úplně ideální klasické institucionální provedení z hrubé a pevné látky, doplněné lemy kolem krku kůží. Černou kůží byl rovněž podložen přední a boční řemeny a zadní „klopy“. Vysvětlil mě, že je i řemeny jsou klasické institucionální s dvojím bodcem. Odložil jsem si bundu a batoh. Požádal mě o zastrčení rukou do rukávů, čemuž jsem rád vyhověl. Rázným trhnutím mi kazajku přitáhl přes ramena. Byl to asi nejhezčí pocit z celého zkoušení. Po té utáhl řemeny na zadní straně. Kazajka byla bez zipu. Dotáhl jediný pás mezi nohama, ale ne moc silně. Pak jsem prostrčil ruce páskem na břiše. Pan majitel mi ruce rukávy prostrčil bočními poutky a svázal za zády. Byl jsem šťastně lapen. Svrchní látka byla velmi pevná a na první pohled připomínala jemnou a hustou pytlovinu. Nebo spíš starý materiál na výrobu plachet. Uvnitř byla jemnější, příjemná látka. Kůže byla tloušťky 1,3mm, řemeny 2,6mm. Ač jsem z kazajky na první pohled nebyl příliš nadšen, nesplňovala mé fetišistické představy, po jejím oblečení se mi moc líbila. Asi je v ní příjemnější dlouhodobý pobyt jak v kůži nebo určitě latexu. Zdálo se mi, že je mi trochu volná, ale pan majitel mne ujišťoval, že je to tak správně, že je dostatečně restriktivní a přitom příjemná na nošení. A restriktivní skutečně byla. Zdálo se, že pan výrobce je ve svém živlu a také je rád, že se u něj na stánku něco děje. Jedním z přihlížejících byla holandská domina, která se také o kazajky zajímala. Pan majitel ji ukazoval, jaký má stylový kožený postroj na hlavu. Požádal jsem o jeho nasazení a bylo mi s radostí vyhověno. Cítil jsem se skvěle, v kazajce, na veřejnosti. Domina mne požádal, jestli si smí udělat fotky s čímž jsem samozřejmě souhlasil. Pak jsem požádal pana majitele, jestli by i on nedělal pár fotek s mým foťákem. Bylo to velmi legrační ukazovat nohama, kde v batohu je uložen foťák a huhlat přes postroj. Po focení z legrace řekl, že si půjde zakouřit, s čímž jsem souhlasil, ale byl to bohužel jen žert. Pak jsem se nabídl a zahuhlal přes masku, že můžu zůstat na stánku jako poutač. Myslel jsem se to vážně, ale on s tím nesouhlasil a začal mne z kazajky vysvlékat. Nedalo se nic dělat. Chvíli jsem váhal i nad koupí, byla ve veletržní cenně 260 Euro z normálních 350 Euro. Maska byla za 90. Váhající jsem odešel a v podstatě stále váhám, jestli jsem si ji měl pořídit nebo ne.

        

    Plný euforie jsem zamířil na stánek firmy LatexAs, kde jsem předtím zahlédl celou řadu zajímavých výrobků. Jednak to byl můj „kožený mazel“ ( https://sveracikazajky.webnode.cz/products/luxusni-kozena-s-rukavy/ ) a hned vedle ta samá kožená kazajka, ale vyrobená z béžové kůže s černými řemeny. Tuto kombinaci jsem viděl poprvé a musím říct, že to vypadalo velmi dobře. Nevím jestli lépe než klasická celočerná, ale každopádně velmi hezky.

 

Na stěnách stánků byly vystaveny kožené bodybagy a hlavně ten v provedení s rukávy jsem si chtěl vyzkoušet, protože stále mě láká jeho koupě. Je to v podstatě svěrací kazajka, která od pasu až k špičkám na nohou končí do jakéhosi sešněrovatelného spacího pytle. Bohužel, prodavač mi neumožnil vyzkoušení ani tohoto bodybagu ani klasického, s tím, že je to v prostorách stánku obtížné (což měl asi pravdu) a že jsou tam víceméně z důvodu dekorace. Každopádně škoda, jen pro zajímavost, ceny všech kožených výrobků, včetně kazajek představovaly čtyřnásobek toho, za co se dají i se všemi poplatky pořídit přímo od výrobce. 

            Další zajímavostí, kterou jsem objevil, bylo předvádění selfbondage ve svěrací kazajce. Tento návod jsem četl už dříve na jednom fóru, ale dnes jsem mohl celý postup vidět od samotného autora. Klasická kožená kazajka byla upravena tak, že hřbetech rukou byly přidány zipy. Takže při rozepnutých zipech byly ruce volné a měl tak možnost si celou kazajku pohodlně obléci a utáhnout řemeny. Následně si zapl zip na jedné ruce. Ruce prostrčil břišním pásem a volnou rukou spojil řemeny od rukou pomocí segufix zámku, který je možné otevřít jen přiložením k magnetu. Po spoutání rukou uzavřel zip na volné ruce zatlačením o hranu konstrukce stánku. Otevřít zip ale nebylo možné, protože jezdec „zalezl“ pod hranu kůže a tak zpětné vytlačení o hranu již není možné a zip na hřbetě ruky je taky rukou ivnitř neovladatelný. Kdyby to byla pravá selfbondage, tak by následovalo nějaké znepřístupnění magnetu. Uzavření v kazajce bylo téměř dokonalé a zcela splnilo svůj účel. Slovo téměř píšu proto, že při normálním použití je dotažení rukávů o něco těsnější. Zvažuji koupi a úpravu nějaké kazajky, ale není na všechno čas.

            A aby byl výčet všech kazajkových atrakcí úplný, tak nemůžu nezmínit hezkou holku, která se procházela po akci v latexové svěrací kazajce.

Vaše komentáře: Kazajky na veletrhu Boundcon 2009

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
počítadlo.abz.cz